2013-11-11

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų "Norden" federacijos kuruojamas projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūrą ir propaguoti švietimo idealus Šiaurės bei Baltijos šalyse ir kaimyniniuose regionuose. 2013 metų lapkričio 11 dieną, pirmadienį, Lietuvoje prasidėjo šešioliktoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, skatinanti puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą. Visą savaitę bus organizuojami skaitymai balsu, parodos, debatai ir kultūriniai renginiai tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų ir žmonių susibūrimo vietų Šiaurės ir Baltijos šalyse. Kai įmūsų šalis ateina pats tamsiausias metų laikas, mes uždegame žvakes ir skaitome knygą. Tai pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės mintis.