2024 m. įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Linksmai, laisvai ir kūrybingai“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos ir Prienų rajono savivaldybės, vietos bendruomenės grupių gyventojai buvo įtraukti į aktyvią kultūrinę ir kūrybinę veiklą. Projektu buvo skatinamas bendradarbiavimas tarp kultūros (biblioteka, profesionalūs kūrėjai), švietimo (mokyklos, darželiai), socialinių paslaugų (Prienų r. socialinių paslaugų centras, Prienų Bendruomenės vaikų dienos centras, asociacija „Aitvaro vaikai“, VšĮ „Gilės sodas“). Plėtojant skirtingų sričių partnerystę buvo siekiama mažinti socialinę ir kultūrinę atskirtį nuo didžiųjų kultūros centrų nutolusių gyventojų šeimoms ir vaikams, daryti teigiamą poveikį pažeidžiamų visuomenės grupių dalyvavimui profesionaliojo meno veiklose – socialinės rizikos, spec. poreikius turinčių vaikų šeimos, Ukrainos karo pabėgėlių, imigrantų šeimos.
Kultūros paslaugų pasiekiamumas ir prieinamumas buvo užtikrintas pasitelkiant profesionalius meno kūrėjus, Prienų rajono menininkus, geografiškai nuo didžiųjų kultūros centrų nutolusiose vietovėse (Išlauže, Veiveriuose, Stakliškėse, Pakuonyje) organizavusius „Literatūrines dirbtuves. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“ – aktyvias kūrybiškas kultūros edukacijos veiklas natūralioje, pažįstamoje atskirtį patiriančių vaikų erdvėse (mokyklose, dienos centruose, bibliotekose, kitose viešose erdvėse).
Įgyvendinant projektą ir siekiant realizuoti jo tikslus, balandžio–lapkričio mėn. Prienų, Pakuonio, Išlaužo, Stakliškių, Veiverių bibliotekose ir mokyklose vyko 23 „Literatūrinių dirbtuvių“, iš kurių 15 vedė profesionalūs menininkai. Vaikams nuo 2 m. ir visai šeimai vyko muzikinio teatro „GyviTeatre“ spektaklis „Morkadienis“, aktorės K. Savickytės-Damanskienės knygos „Kuriame pasaką su aktore K. Savickyte“ pristatymas ir literatūrinės dirbtuvės. Ikimokyklinukai susitiko su knygos „Spalvų namelis“ autore Renata Bee, vyko rašytojos I. Pliuškytės-Zalieckienės knygos „Abėcėlė virtuvėje“ pristatymas ir literatūrinės dirbtuvės. 1–4 kl. mok. „Literatūrines dirbtuves“ vedė rašytoja, knygelių serijos „Adelės dienoraštis“ autorė R. Savickytė. Rašytoja D. Kandrotienė vedė literatūrines jutimines dirbtuvės „Kvapų laboratorija“, gidė Rūta Rūtė vedė edukacijas „Prienų skudurininkės reikalai“. 5–6 kl. mok. susitiko su rašytoja R. Norkūne („Keliaujam į pajūrį. Vija ir meška miestinėja“), rašytoju J. Žilinsku („Bėgliai jūrų keliais į Ameriką“). 7–8 kl. – rašytoja D. Opolskaite („Kur dingo Edvinas Kratas“, „Užraktas“, rašytoju V. Jasaičiu „Priklausomas. Be galimybės mesti“. Vyko 2 tautodailininkės V. Čiapaitės knygos „Prienų ir Birštono krašto legendos ir mitai: krašto mitinės būtybės“ pristatymai, taškavimo technikos, knygos kūrimo meno dirbtuvės. Kartu su VšĮ „Gilės sodas“ buvo organizuojamos 5 literatūrines dirbtuvės, kuriose buvo pristatomi ukrainiečių ir lietuvių literatūra, tautodailė, šiuolaikinio meno darbai. Gėlininkė R. Bekešienė vedė kūrybines dirbtuves „Gėlininkė“ (pagal Birutės Mar knygą „Gėlininkė“). Sertifikuotos Veiverių padalinio bibliotekininkės-gidės surengė ekskursijas „Veiverių mokytojų seminarija ir pašto rūmai“, „Partizanų veikla Veiverių krašte“. Buvo praplėsta kultūros infrastruktūros objektuose vykdomų veiklų įvairovė – rengiami mokymai bibliotekininkams. Įgyvendinant projektą Beržyno parke buvo įrengtas knygų namelis. Jo atsiradimas praplėtė Bibliotekos kultūros paslaugų prienamumą ir pasiekiamumą.