Knygų naujienos

Slapti gyvenimai


Chamberlain, Diane (1950-)

Slapti gyvenimai : [romanas] / Diane Chamberlain ; iš anglų kalbos vertė Regina Šeškuvienė. - Vilnius : Alma littera, 2014 (Kaunas : Spindulio sp. = Vilnius : BALTO print). - 460, [1] p. ; 25 cm. - Orig. antr.: Secret lives. - Tiražas 2000 egz. - ISBN 978-609-01-1425-4 (įr.)

Iden Raili – graži moteris, garsi aktorė. Po skausmingų skyrybų su vyru ji nutaria pasinerti į praeitį ir sukurti filmą apie savo motiną – įžymią vaikų rašytoją Kateriną Svift. Ji žuvo, kai Iden buvo vos ketverių.

Visų vadinama keistuole Katerina dažnai tūnodavo uoloje šalia namų, ten rašydavo ir slėpėsi nuo žmonių. Pačios Iden prisiminimai blyškūs, tačiau praeities įvykius padeda atkurti dėdės Kailo, motinos brolio, išsaugotas Katerinos dienoraštis.

Rašytojos vaikystė buvo nelengva. Katerina gyveno užsisklendusi savo pasaulėlyje, ir tik dienoraštis bei besąlygiška brolio meilė gelbėjo ją nuo skaudžios vienatvės.

Apsilankiusi savo vaikystės namuose Iden suvokia, koks dramatiškas buvo jos motinos gyvenimas. Čia ji iš naujo susipažįsta su praeitimi, kruopščiai slėptomis paslaptimis, susiduria su įsisenėjusiu melu. Ieškodama medžiagos filmo scenarijui, Iden susipažįsta su maloniu vyriškiu. Tačiau ir jis turi savų demonų bei paslaptį, grasinančią sužlugdyti jųdviejų ką tik susikurtą laimę. Iden tenka priimti širdį draskantį sprendimą: atsikratyti praeities šmėklų ir pradėti rūpintis savo pačios gyvenimu.


Slapti didžiųjų dailininkų gyvenimai


Lunday, Elizabeth

Slapti didžiųjų dailininkų gyvenimai : nutylėti faktai apie garsiausius tapytojus ir skulptorius / Elizabeth Lunday ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė. - Vilnius : Gimtasis žodis, 2014 (Vilnius : BALTO print). - 271, [1] p. ; 21 cm. - Orig. antr.: Secret lives of great artists. - Tiražas 2000 egz. - ISBN 978-9955-16-506-4

Ne visų menininkų gyvenimas buvo audringas ir kankinantis. Kai kurie ramiai ėjo savo keliu, džiaugėsi karjera ir išmušus valandai paliko šį pasaulį.

Tačiau dauguma garsiausių dailininkų kentė vieną krizę po kitos. Rembrantas patyrė žeminantį bankrotą. Žakas Lui Davidas vos neprarado gyvybės per Prancūzijos revoliuciją. Endį Varholą nušovė radikali feministė. Kai kuriuos įtraukė narkotikai, nusikaltimai, vienas nuolat mušė savo žmoną.

Markas Šagalas augo darnioje šeimoje, apgaubtas meilės ir dėmesio, priešingai nei Leonardas da Vinčis, neteisėtas vaikas, Džeksonas Polokas, kurio šeima skendo skurde, ar Georfia O’Keeffe, mačiusi, kaip jos tėvas paniro į chronišką alkoholizmą, o mama susirgo tuberkulioze.

Ne visi patyrė dramatiškų meilės nuotykių. Janas Vermeeris garbino savo žmoną ir susilaukė 15 vaikų. Šia prasme jis skiriasi nuo Klodo Monė, kuris pradėjo gyventi su antrąja žmona, kai pirmoji merdėjo nuo vėžio, ar nuo Pablo Pikaso, kuris sunkiai tvarkėsi su savo moterimis. Sudėtingi Diego Riveros ir Fridos Kalo santykiai buvo kupini dramų. Keletas menininkų išvengė meilės istorijų. Viengungis Mikelandželas tikėjo, kad susilaikymas pailgina žmogaus gyvenimą, ir sulaukė 88.Negalime tvirtinti, kad visi menininkai buvo išprotėję. Tačiau tiesa, kad Edvardui Munkui atrodė, jog visi traukinyje sutikti nepažįstamieji yra policijos siųsti jį sekantys šnipai, Vincentas van Gogas turėjo klausos problemų. Polis Sezanas mirtinai bijojo būti paliestas, o Salvadoras Dali turėjo neįprastų seksualinių polinkių. Bet jie nebuvo psichiškai nesveiki, o tiesiog keisti.

Išrinkau 35 individualybes – menininkus, kurių paveikslų ir skulptūrų pilnas mūsų kasdienis gyvenimas.

Sužinosite, kas buvo apkaltintas žmogžudyste, kas mirė nuo sifilio, kas pasirašinėjo įsakymus įvykdyti mirties nuosprendį, pagal kurio paveikslus sukurti miuziklai, kas pistoleto šūviu atkreipdavo padavėjo dėmesį, kas savo svetainėje keldavo orgijas. Tačiau visi jie kūrė meistriškai.

Tegu meilė menui jūsų neapleidžia. Meistriškas tapytojas gali būti ir tikras niekšas. Kita vertus, galbūt žinodami apie menininkų patirtus išbandymus ir traumas geriau suprasite, kodėl juos taip pripažino, o biografinės detalės naujai nušvies sudėtingą kompoziciją. Juk dauguma gyveno ties chaoso riba, kur ir gimsta tikrasis menas.

 


Šešėlių žaidimai


Iškauskas, Giedrius. Šešėlių žaidimai : romanas / Giedrius Iškauskas. - [Marijampolė] : [G. Iškauskas], [2014]. - 201, [1] p. ; 24 cm. - Tiražas 1000 egz. - ISBN 978-609-408-567-3 (įr.)

Šešėlių žaidimai – tai alternatyvios istorijos romanas apie dabartinių laikų Lietuvą. Lietuvą, kurią užgrobusios neokomunistinės nusikaltėlių jėgos ir su jais kovojančia laisvės kovotojų organizacija, vadinama Lietuvos Šešėliais. Veiksmas sukasi apie jų vadą Aurimą. Romane atsispindi ir daug realiosios Lietuvos niuansų, paliečiant socialinės nelygybės ir emigracijos problemas. Kartu tai dinamiškas romanas, persmelktas humoro, ironijos, dramatizmo ir netgi mistikos. Jis nukels jus į naują Lietuvos pasaulį, kurio nė neįsivaizdavote. Galų gale, juk visiems įdomu, kas būtų Lietuvoje, jeigu būtų...


Vienišos širdys


Dillon, Lucy (1974-) Vienišos širdys : meilė vizgina uodegą : [romanas] / Lucy Dillon ; iš anglų kalbos vertė Vilma Rinkevičiūtė. - Vilnius : Alma littera, 2014 (Vilnius : BALTO print). - 437, [2] p. ; 25 cm. - Orig. antr.: Lost dogs and lonely hearts. - Tiražas 1800 egz. - ISBN 978-609-01-1427-8 (įr.)

Ši istorija nėra dar vienas pasakojimas su laiminga pabaiga, ji parodo, kaip žmonės sugeba pažvelgti į savo negandas ir randa būdų pasiekti gera. Turtinga ir lydima sėkmės Reičelė, jau beveik 40-ies, gyvena patogiai, dirba viešųjų ryšių srityje ir yra įsimylėjusi vedusį savo viršininką. Tačiau vieną dieną visko netenka.Tuo pat metu jai testamentu vienišė teta Dotė palieka turtą: apšepusią šunų prieglaudą, didžiulius namus atokiame Longhamptone ir šunį žydromis lyg ledukai akimis. Iš Londono ji persikelia į mažutį miestelį vykdyti keistojo testamento sąlygų ir kuriam laikui pabėgti nuo ankstesniojo savo gyvenimo. Reičelė susipažįsta su draugiška Longhamptono bendruomene: vienišiumi veterinaru Džordžu, prieš metus išsiskyrusia ir visiškai sutrikusia Zoja, taip pat su Natali, ištekėjusia už savo svajonių vyro, tačiau niekaip negalinčia susilaukti vaikų. Šis gyvenimo tarpsnis visiems atseikėjo išbandymų, tačiau rūpindamiesi beglobiais šunimis Longhamptono gyventojai tampa laimingesni. Keturkojai bičiuliai suartina miestelio žmones, padeda išreikšti sunkiai išsakomus jausmus, pakeičia požiūrį į meilę bei draugystę. Šis šiltas ir jaudinantis pasakojimas užgaus skaitytojų širdis ir atskleis, kaip rasti meilę. „Skaitydami šią knygą suprasite, kad kasdienis gyvenimas ir žmonių bei šunų problemos gali būti tokie pat įdomūs ir smagūs kaip pačios romantiškiausios istorijos apie pačius gražiausius jaunus ir aistringus veikėjus. Ši knyga mane sužavėjo. Taip. Aš myliu šunis. Bet tai visai nereiškia, kad alpstu dėl kiekvienos knygos apie šunis ir vienišas širdis. Tačiau šioji knyga ir jos pasakojimas mane patraukė tikrumu ir dar tuo, kad be jokio baiminimosi nagrinėjami reikšmingi, nemalonūs ir keblūs žmogiškųjų santykių klausimai, tokie kaip neištikimybė, motinystė, savanaudiškumas ir ne visada romantiška meilė. Vaikai apsivemia, šunys sukramto mėgstamiausius batelius, o žmonės ne visada būna tokie, kaip mums norėtųsi. Labai liūdna, bet net šunys kartais įkliūva į mūsų dviveidiškumo spąstus ir lieka sudaužytomis širdimis.“  N. Peterson


Pirmieji kūdikio metai


Needlman, Robert. Pirmieji kūdikio metai / Robert Needlman ; iš anglų kalbos vertė Dalia Morkvėnienė ; Dr. B. Spocko draugija. - [2-oji patais. laida]. - Kaunas : Jotema, [2014] (Kaunas : Spindulio sp.). - 223, [1] p. ; 25 cm. - Orig. antr.: Dr. Spock's baby basics. - R-klė: p. 217-221. - Tiražas [2300] egz. - ISBN 978-9955-13-440-4 (įr.) 

Daugiau nei penkis dešimtmečius dr. B. Spockas garsėjo kaip žymiausias pasaulio pediatras. Remdamiesi jo sukurta kūdikių ir vaikų auginimo filosofija, naujosios kartos specialistai, dirbantys dr. B. Spoko draugijoje, mūsų dienų mamytėms ir tėveliams suteikia šiuolaikiškiausių žinių apie esminius kūdikio ir vaiko poreikius.


Žmonijos kilmės paslaptys


Gliaudys, Stasys (1928-) Žmonijos kilmės paslaptys / Stasys Gliaudys. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2013] (Kaunas : Spindulio sp.). - 251, [2] p. : iliustr. ; 22 cm. - Bibliogr.: p. 239-252. - Tiražas [2000] egz. - ISBN 978-609-403-605-7 (įr.)

Naujas požiūris į tai, iš kur mes atėjome ir kur einame. Ši knyga – savotiškas „Da Vinčio kodo“ variantas, tik narpliojamos ne meninės, o antropologinės paslaptys. Tai įvairiomis mokslo šakomis paremta žmogaus ir civilizacijų kilmės analizė, parodanti, kad nėra prieštaravimų tarp tikėjimo ir mokslo pasaulėžiūrų. Evoliucija Žemėje panaši į filmą, kai parodomos tik atskiros jo vietos, o trūkstamų spragų mokslininkai kol kas dar nesugeba užpildyti. Kodėl klestėjusios senosios civilizacijos staiga išnyko? Kas lėmė, jog jos buvo be galo panašios, nors šias civilizacijas skyrė tūkstančiai kilometrų? Kaip Atlantida susijusi su bibliniu rojumi? Kodėl laukinių gyvūnų užauginti „maugliai“ negali tapti visaverčiais žmonėmis? Kaip su evoliucija susijęs Dievo paliepimas žmonėms: Būkite vaisingi ir dauginkitės, pripildykite Žemę ir valdykite ją! Ši knyga įleis abejonių į nusistovėjusį mūsų evoliucijos suvokimą ir pateiks netikėtų įžvalgų apie žmonių ir civilizacijos kilmę bei jos sąsajas su religija.


Vienišas vilkas


Picoult, Jodi (1966-) (Pikou, Džoudi). Vienišas vilkas : romanas / Jodi Picoult ; iš anglų kalbos vertė Renata Valotkienė. - Vilnius : Alma littera, 2014 ([Trebaseleghe], Italija : Grafica Veneta). - 385, [3] p. ; 25 cm. - Orig. antr.: Lone wolf. - Tiražas 3500 egz. - ISBN 978-609-01-1391-2 (įr.)

Edvardui 24-eri. Dėl nesutarimų su Luku, savo tėvu, jis prieš šešerius metus išvyko gyventi į kitą šalį. Netrukus šeimą paliko ir motina – ji nebeįstengė pakelti vienatvės, Lukui vis daugiau laiko skiriant didžiajai gyvenimo aistrai – vilkams. Su Luku liko gyventi tik paauglė dukra Kara, pykstanti ant brolio ir kaltinanti jį dėl šeimos iširimo. Tačiau vieną šaltą žiemos naktį įvykusi skaudi nelaimė priverčia vėl susirinkti išsibarsčiusios šeimos narius. Po autoavarijos Lukas nugrimzdo į komą, ir Kara su Edvardu turės priimti sudėtingą sprendimą dėl tėvo likimo. Kara vis dar laukia stebuklo ir tikisi, kad tėvas pabus iš komos ir pasveiks. Tačiau Edvardas nori nutraukti gyvybės palaikymo aparatų veiklą ir paaukoti tėvo organus. Kokį sprendimą priims ši prieštaravimų, emocijų ir akylai saugomų paslapčių draskoma šeima? Ar tokiomis aplinkybėmis išvis įmanoma teisingai nuspręsti? Ir kaip gyventi priėmus sprendimą? Galiausiai ar brolis ir sesuo prisimins tai, ką jiedu kadaise pamiršo, bet ko niekada nepamiršta tėvo taip mylėti vilkai – kad kiekvienam gaujos nariui gyvybiškai reikalingas kitų narių palaikymas, nes vienam išgyventi neįmanoma, ir kad išlikimas kartais reiškia pasiaukojimą. Jodi Picoult (Džoudi Pikou, g. 1966) – viena populiariausių šiuolaikinių JAV rašytojų. Prinstono universitete ji įgijo literatūros tekstų rašymo bakalauro, Harvardo universitete – edukologijos magistro laipsnį. 2003 metais už kūrybą jai skirtas apdovanojimas – New England Book Award. Jodi Picoult kūriniai pelnė didžiulį pripažinimą. Lietuvos skaitytojams gerai žinomi jos romanai „Mano sesers globėjas“, „Dešimtasis ratas“, „Nykstantys pavidalai“, „Devyniolika minučių“, „Tobulas paveikslas“, „Gailestingumas“, „Kitas gyvenimas“, „Kuprotojo banginio dainos“, „Trapumas“, „Kita širdis“, „Namų taisyklės“, „Susitarimas“, „Paprasta tiesa“, „Neprarask vilties“, „Iš antro žvilgsnio“, „Kelias namo“, „Salemo raganos“.


Mėnesiena tau tinka


Clark, Mary Higgins (1927-) (Klark, Merė Higins). Mėnesiena tau tinka : romanas / Mary Higgins Clark ; iš anglų kalbos vertė Vilija Vitkūnienė. - Vilnius : Alma littera, 2014 (Spindulio sp.). - 328 p. - Tiražas 2200 egz. - ISBN 978-609-01-1480-3

Garsi mados pasaulio fotografė Megė Holovei Manhatane surengtame pobūvyje džiaugiasi vėl sutikusi savo mylimą pamotę Nualą Mor. Šioji, dabar jau našlė, irgi džiaugiasi matydama seniai regėtą podukrą ir pakviečia ją kelias savaites paviešėti savo namuose. Tačiau atvykusi pas Nualą Megė ją randa... negyvą. Netrukus moterį pasiekia dar viena stulbinanti žinia – paaiškėja, kad prieš pat mirtį Nuala perrašė testamentą ir Megei paliko savo įspūdingąjį Viktorijos laikų namą. Megei kyla įtarimų, kad pamotės mirtis nebuvo atsitiktinė. Netrukus moteris sužino, kad Nuala ne vienintelė šio prabanga garsėjančio miestelio moteris, žuvusi keistomis aplinkybėmis. Megė ryžtasi imtis tyrimo, tačiau nė nenujaučia, kad jai pačiai gresia mirtinas pavojus... JAV rašytoja, milžiniško populiarumo sulaukusių detektyvų autorė. Jos romanai, pripažįstami skaitytojų ir kritikų visame pasaulyje, nuolat patenka į skaitomiausių knygų sąrašus. Vien JAV šios autorės knygų parduota per 80 milijonų egzempliorių. Detektyvų karaliene vadinama rašytoja yra daugelio prestižinių premijų laureatė, JAV detektyvų rašytojų asociacijos prezidentė, jos vardu pavadintas vienas svarbiausių apdovanojimų geriausiems šio žanro rašytojams. Lietuvių skaitytojams puikiai žinomi jos romanai „Nieko geriau už namus“, „Nuo manęs nepabėgsi“, „Nors tavo akys jos nemato“, „Gražus ir šaltas veidas“, „Kur tu dabar esi?“, „Nesidairyk atgal“, „Pasiimk mano širdį“, „Tavo šypsenos šešėlis“, „Tau niekada nebus atleista“, „Mėgsta muziką, mėgsta šokti“, „Nepamiršk manęs“, „Šauksmas naktyje“, „Tu priklausai man“, „Aš eisiu viena“, „Kai vėl susitiksime“, „Prieš ištariant sudie“.

Kauno g. 2B
LT-59147 Prienai
Įm. kodas 1882 10711
Tel./faks. (8 319) 60 380
El. p. biblioteka@prienai.rvb.lt